Schody to bardzo ważna część domów, w których konstrukcji znajduje się piętro lub poddasze. Muszą być nie tylko mocne i solidne, ale też estetycznie wykonane i trwałe. Wiele osób decyduje się na schody drewniane, gdyż z natury są ciepłe w dotyku i dodają wnętrzom uroku. Jednak aby przetrwały lata, warto zainwestować w solidną podstawę pod nie. Dlatego też drewniane stopnie dobrze jest umieścić na betonie, który da im mocną podstawę i zapewni wieloletnią trwałość. Jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem takiej konstrukcji w swoim domu — zapraszamy do skontaktowania się z naszą firmą.

Dlaczego schody drewniane warto położyć na beton?

Naturalne drewno jest piękne, ale jest też materiałem dość miękkim, który ciągle pracuje. Drewniane schody z czasem mogą zacząć skrzypieć i chwiać się. Zbudowanie ich na solidnej podstawie, jaką jest betonowe rusztowanie, pozwala utrwalić konstrukcję oraz zapewnia jej odpowiednią stabilność. Z drugiej strony — deska osłania zimny w dotyku beton i sprawia, że takie stopnie są o wiele przyjemniejsze w użytkowaniu. Są też bezpieczniejsze i dają możliwości wielu aranżacji — zarówno jeśli chodzi o nowoczesne, jak i tradycyjne wnętrza.

Jak montowane są drewniane schody na beton?

Do zamocowania drewnianych stopni a betonowym rusztowaniu można wykorzystać szybkoschnący klej piankowy lub klej montażowy wzmocniony włóknem przeznaczony do drewna, betonu, ale też metalu i glazury. Warto zwrócić uwagę także na to, czy schody betonowe są dobrze wylane, a jeśli nie — wzmocnić je specjalnym środkiem. Jeżeli chcesz mieć pewność, że stopnie w Twoim domu będą trwałe i przetrawiają lata — zaufaj specjalistom od tego typu prac — firmie ANT Schody.

Jako producent różnego rodzaju schodów oferujemy naszym Klientom możliwość wykonania stopni drewnianych montowanych na betonie. Wszystkie prace wykonujemy na podstawie zdobytej wiedzy oraz technik z zakresu montażu tego typu elementów. Jeżeli masz dodatkowe pytania — zachęcamy do kontaktu.